Responsible Development Convergence Sustainability

News

Az Env-in-Cent Kft. elvégezte az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. Fenntarthatósági Jelentésének felülvizsgálatát, valamint Dekarbonizációs Útitervének kidolgozását.

Az ATEV Zrt. fenntarthatósági koncepciójának kiindulópontja az volt, hogy az érintett gazdasági társaságok (ATEV Zrt. és Biokomposzt Zrt.) által végzett és felügyelt valamennyi tevékenységet ölelje fel, így a Fenntarthatósági Felülvizsgálati Jelentésben mind az előrehaladás értékelését, mind a vállalások vonatkozásában a két társaság integrált tevékenységét vettük alapul. Az ATEV Fenntarthatósági Koncepciójában alkalmazott nemzetközi fenntarthatósági jelentéstételi módszertanra alapozva, értékeltük a releváns fenntarthatósági témaköröket, célokat és prioritásokat. Megvizsgáltuk a fenntarthatósági jövőkép és a kitörési pontok aktualitását és relevanciáját is.

Az ATEV Zrt. és a Biokomposzt Zrt. fenntarthatósági teljesítményének és vállalásainak értékelése során öt tématerületet értékeltünk: anyaghasználat, körforgásos anyaggazdálkodás lehetőségei, energiagazdálkodás – éghajlatvédelem, vízhasználat, levegőbe történő kibocsátások, hulladékgazdálkodás. Értékeltük a társadalmi felelősségvállalás és együttműködés gyakorlatát. Az ATEV Zrt. Dekarbonizációs Útitervének hármas célja volt: egyrészt képet adjon a z üvegházhatású gázok kibocsátási helyzetéről, egyfajta kiinduló állapot, „pillanatfelvétel” elkészítésével. Másrészt, felvázolt egy vállalati dekarbonizációs jövőképet és célrendszert. Harmadrészt megterveztük a vállalások elérését szolgáló akcióterveket és konkrét intézkedéseket, továbbá a Dekarbonizációs Útiterv végrehajtásának lépéseit.
A Dekarbonizációs Útiterv kidolgozása kettős módszertani alapon nyugszik. Az üvegházhatású gázok kibocsátási leltárának számítása a nemzetközi szabványnak tekinthető Greenhouse Gas Protocol alapján történt. A vállalati ESG jelentések kibocsátási leltár-számításai is ezen a kalkulációs sémán alapultak. A Dekarbonizációs Útiterv dekarbonizációs tervezési módszertana (azaz a kibocsátás-csökkentési célértékek meghatározásának modellje) a települési klíma-energia akcióterveire vonatkozó a Polgármesterek Klíma- és Energiaügyi Világszövetségének útmutatója alapján készült.